Pokud byste se v několika příštích dnech ocitli v Číně, a chtěli byste si vyzkoušet jaké je to řídit automobil značky Ford na místních komunikacích, můžete k tomu využít velice zajímavý způsob zapůjčení skrze automat.

Půjčování vozů po čínsku

Automobilka Ford postavila obří automat na 42 automobilů, který vám zapůjčí vůz klidně na tři dny. Jedná se o součást akce Super Test Drive, která má pomoci nalákat Fordu nové zákazníky. Automat se nachází v Baiyunu v Gangzhou.

V žádném případě se nejedná o klasickou půjčovnu automobilů, ale spíše o obdobu tradičního dealerství. Rozdíl je však v tom, že při půjčování vozu nekomunikujete s pověřenou osobu, ale vše je vyřízeno pomocí chytrého telefonu. Nejprve si v mobilní aplikaci zarezervujete model, který se vám líbí, poté zadáte na jak dlouho si jej chcete zapůjčit a poté zaplatíte menší poplatek a pořídíte si jednu selfie fotografii.

Klidně na víkend

Pokud se vám toto všechno podaří udělat, již nic nebude stát mezi vámi a automobilem. Stačí jen navštívit obří automat, vstoupit do malé místnůstky zadat veškeré údaje a automat vám sám automobil přistaví dolů. Vy do něj je nasednete a můžete vyrazit kam budete chtít.

Automobil navíc můžete používat klidně i tři dny. Ford totiž chce, abyste se s ním co nejvíce sžili a objevili všechny jeho výhody a to i při dojíždění do práce, nebo za svými koníčky. Navíc pokud automobil vrátíte a poté zakoupíte onen poplatek za zapůjčení se vám strhne z ceny vozu. Při navracení vozu navíc můžete rovnou objednat další testování vozu a nebo schůzku s nejbližším prodejcem.