Mobilní telefony nám přinesli nejen mnoho výhod, ale také nepříjemnosti, zejména pokud jepoužíváme za volantem. Je až k neuvěření kolik dopravních nehod je způsobenou používáním mobilního telefonu během jízdy. A právě s tím se nyní rozhodl bojovat Volkswagen.

Kryt jako připomínka

Telefonovat, či dokonce psát smsky za volantem je neuvěřitelný risk. Stačí jen několik málo setin sekundy nepozornosti a velký malér může být na světě. Ti kdo mobil za volantem běžně používají totiž neriskují pouze svůj život, ale i životy ostatních.

Používání mobilů během řízení zcela zakázalo Švédsko, i přesto však statistiky ukazují, že řidiči na tento zákaz moc nedají. I proto se rozhodlo tamní zastoupení značky Volkswagen trochu přispět se svou velice zajímavou osvětou. Společně se značkou NordDDB zal Volkswagen vyrábět speciální kryty na mobilní telefony Apple iPhone 8. Na tom nebylo zas tak nic zvláštního, pokud by kryty nebyly vyráběny z automobilů, které havarovaly, právě z důvodu používání mobilu za jejich volantem. Jedná se tak o velice originální dárek pro každého, kdo používá mobilní telefon za volantem často a rád.

Pro dobrou věc

„Víme, jak snadné je zvednout telefon, abyste přijali hovor nebo napsali textovku. Jenže při používání mobilu je riziko dopravní nehody třiadvacetkrát vyšší. Věříme, že tyto pouzdra mohou řidiče od používání telefonů za volantem odradit,“ říká Johan Karlsson, ředitel Volkswagen Stockholm.

Celkem vznikne 153 unikátní kusů, kdy každý z nich připomíná jinou dopravní nehodu. Výtěžek z prodeje půjde na dobrou věc, jelikož jím budou podpořeni účastníci vážných dopravních nehod. Cena jednoho krytu vychází na 599 švédských korun, což je v přepočtu asi 1500 korun českých.