Alexander Selipanov platí ve světě automobilového průmyslu za velké zvíře. Jedná se duchovního otce designu Bugatti Chiron a proto není divu že je o něj velký zájem. Momentálně se loučí s Volkswagenem a jde k Hyundai.

Co má na svědomí?

Tento vousatý dřevorubec je duchovním otcem tak skvostného designu jakým je ten, který dělá z Chironu to čím je. Ovšem Chrion není to jediné co tento chlápek udělal. Své slovo měl také u designu Lamborghini Huracán a mnoha dalších. Momentálně se však s koncernem Volkswagen loučí.

Kam dál?

Od ledna příštího roku se totiž stane šéfem Global Genesis Advanced Studia, které je momentálně budováno s velkou pompou v Evropě. Jeho přímým nadřízeným tak bude již jen Luc Donckerwolke, tedy šéf Genesis Design. Pro Sašu se jedná o velkou výzvu, protože luxusní značka Hyundai je prozatím ve svých plenkách a Saša bude mít k dispozici naprosto nepopsaný list designového papíru.

No nedivte se

Osobně však nemáme vůbec strach, že by to nezvládnul. Všeho se totiž ujal odborník na slovo vzatý. Saša totiž studoval design na kalifornské Art College of Design a jeho kariérní cestička doposud vede od Volkswagenu přes Lamborghini po Bugatti, a nyní směřuje do Hyundaie. Zajímavostí je, že Hyundai v hnízdě Volkswagenu nelovila poprvé. Již v létě se dal na scestí i Lee SangYup, což byl designér značky Bentley. Ten momentálně působí jako víceprezident Genesisu pro design.

Doufejme tedy, že Volkswagenu ještě nějaké šikovné ruce zbyly, aby nám mohl i nadále servírovat tak povedené designové kousky, kterými se několik posledních let pyšní.