The Grand Tour běží jako o život a nový díl nám pravidelně chodí na naše obrazovky každý týden. Moderátorské trio v něm dělá doslova psí kusy, až si člověk říká, jak dlouho ještě toto vydrží?

Nutno říct, že celý pořad velmi baví, a i přesto že se poslední dva díly příliš nevěnovali představování nejnovějších vozů, na pořád se dívá s radostí. Moderátorům to společně prostě jde, ovšem na jak dlouho? Již přeci jen mají svůj věk a nemohou tuto práci dělat do nekonečna.

Momentálně to může vypadat, že příběh těchto tří chlapíků a automobilů je prostě nekonečný. Ovšem musíme si uvědomit, že ani těmto celebritám se stárnutí nevyhne, a tak jednoho dne přijde konec.

Dvě třetiny trojčlenného týmu se začínají pomalu ale jistě rozpadat. Věk je na nich již znát a pánové se pomalu dostávají do věku, kdy by měli spíš sedět doma v teple, psát memoáry, usrkávat brandy a pomalu, ale jistě začít umírat.

Připustil to sám May v rozhovoru pro Radio Times, kde řekl: „Musíme přijmout fakt, že už brzy na tohle budeme příliš staří. Richard Hammond je chlapík v dobré formě, který o sebe dbá, já a Jeremy nejsme. Jeremy je zchátralý a já už to na sobě cítím také. Zkouším s tím bojovat, ale instinktivně cítím, že to přichází. Nechci se za pět let stát sucharem do počtu“.

 

Jak si tato slova tedy máme vyložit? Bude teď plánovaná The Grand Tour pětiletka probíhat ve stávajících kolejích a pak co? Sám Hammond? Nebo Hammond a nějací noví cucáci? No zatím na to nemusíme moc myslet, protože pět let je poměrně dlouhá doba. Doufejme, že pořad přinese to nejlepší a že i pak to bude stát za to. Sám Hammond na celý pořad určitě stačit nebude, a bude tak nutné si k sobě najít náhradu. A nás by vůbec nepřekvapilo, kdyby se Amazon vykašlal na velké hvězdy, protože v Top Gearu se ukázalo, že to moc nefunguje, a dal šanci zcela novým moderátorům, které tito tři chlápci pořádně otestují ve své poslední řadě? To všechno teprve uvidíme.