Víte jaký Nissan 350Z je nejslavnější? Zahrál si ve filmu Rychle a Zběsile Tokijská jízda a byl vozem hlavního padoucha. Nyní je na prodej a to ve Velké Británii.

Třetí pokračování filmu Fast and furious s podtitulem Tokio Drift zanevřela na hrdiny z prvního dvou dílů a zavítala mezi komunitu drifterů žijících v hlavním městě Japonska. Mezi ně se snažil dostat i jeden chlapec z Ameriky, který sem odcestoval za svých otcem. To se však nelíbí místním a tak s ním rozpoutají drifterskou bitvu na život a na smrt.

Tento snímek je považovaný za vůbec nejslabší článek celé série i tak ovšem velice výrazně přispěl k popularitě driftování v podstatě po celém světě. Krom driftování pomohl také popularitě modelu 350Z od Nissanu, který vlastnili v podstatě všechny záporné postavy ve filmu.

Nejvýraznější z nich byl DK, tedy Drift King. Jeho černé 350Z se stalo legendární do takové míry, že je označován za nejznámějšího zástupce tohoto vozu na světě. Nyní je tato legenda k prodeji na aukci. Všichni tak mají možnost zakoupit si Takahashiho 350Z.

Nabízený model by měl představovat nejlepší exemplář, který se z celého natáčení zachoval. Měl by být také jeden ze svou přeživších a jako jediný se může pochlubit dvojitým přeplňováním 3,5 litrového šestiválce. Další změn jsou patrné na první pohled a to především úpravy karoserie od společnosti VeilSide.

Filmový exemplář je nyní nabízen k prodeji britskou společností Autologix Ltd. a to i prostřednictvím webu Auto Trader, jehož dosavadní majitel měl tento vůz odkoupit od Univesal Pictures. Kupé s datem výroby 2002 bylo původně registrováno v Japonsku a v současnosti se těší velice dobrému stavu. Prodejce uvádí, že má najeto pouze 17 tisíc kilometrů a i díky tomu je jeho cena stavena na 2 930 tisíc korun.

Automobil nabízí Autologix Ltd. prostřednictvím webu Auto Traider, jehož majitel měl tento automobil odkoupit od společnosti Universal Pictures. Kupé s datem výroby 2002 bylo zprvu registrováno v Japonsku a doteď se těší velice dobrému stavu. Má najeto pouhých 17 tisíc kilometrů a jeho cena je stanovena na dva miliony a devět set tisíc korun.