Dodge Durango je jedním ze zástupců koncernu Fiat Chrysler Automobiles, kteří pod svou kapotou ukrývají V8 6.2 Hellcat. Velké SUV by se s touto pohonnou jednotkou mělo představit během autosalonu v New Yorku.

Durango je zpět

Dodge Durango představuje v nabídce značky podobného veterána jako modely Charger a Challenger. Současná, v pořadí již třetí generace vozu byla odhalena v roce 2010, ale díky široké paletě verzí se jí podařilo udržet si dobré prodejní výsledky až doposud.

Automobilka chce, aby Durango bylo pro zákazníky ještě přitažlivější než doposud. I proto se objevuje v nové upoutávce na film Rychle a zběsile 9, kde je v 18. sekundě záběr na přední blatník modelu s ozdobným logem Hellcat.

Dodge se prozatím k záběru oficiálně nevyjádřil, ale neoficiální zdroje zmiňují, že premiéra modelu Durango SRT Hellcat je naplánovaná na letošní autosalon v New Yorku. Prodeje by se měly následně rozběhnout v rámci modelového roku 2021.

Dodge Durango SRT Hellcat se má vydat ve stopách modelu Grand Cherokee Trackhawk značky Jeep a údajně by jej měl i v rámci koncernu nahradit. Pod kapotou velkého SUV společnosti Dodge bude šlapat kompresorem přeplňovaný motor V8 6.2 Hellcat s výkonem až 528 kW a točivým momentem 875 N.m. Standardně by měl být párován s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

V případě samotné modelové řady by se měla novinka postavit nad provedení SRT, které má atmosférický vidlicový osmiválec HEMI o objemu 6,4 litru a výkon 354 kW s točivým momentem 637 N.m.