Raritní Lamborghini je na prodej. Placku ovšem nečekejte. Tento předchůdce Urusu má o něco hranatější tvary.

Italská automobilka ukázala nový Urus, který se stává jejím SUV v paletě vozů. Nejedná se však o první SUV nabízené touto značkou. Před mnoha lety bylo totiž k dostání Lamborghini LM002, kterého se vytvořilo jen několik kusů.

Celkově bylo v letech 1986-1993 vyrobeno zhruba 328 kusů, přičemž 42 z nich vzniklo ve specifikaci pro americký trh. Právě jeden takový unikát je dnes nabízen na aukci New Yorku společností New York Icons. První odhady ceny tohoto vozu hovořily o sumě mezi 400 až 500 tisíci dolary a elkem se trefily.

Zájemce o tento vůz za něj totiž neváhal zaplatit 467 tisíc dolarů, tedy přibližně 10,2 milionu korun. Za tuto částku by si tak mohl pořídit hned tři nové Urusy a ještě by mu zbylo na doplňkovou výbavu. Cena jednoho Urusu totiž startuje na 4,3 milionu korun.

Prodané LM002 je v naprosto výborném stavu. Dostalo nové pneumatiky Pirelli Scorrpion, které se na něj dávali i v době jeho vzniku. Krom toho má na svou dobu i poměrně bohatou výbavu. Například skvělý audiosystém s bluetooth, či originální sadu nářadí a nechybí ani původní manuály.

Vzhled tohoto automobilu je skutečně drsný a jasně připomíná jeho minulost. Původně byl totiž určen pro armádu, která jej však odmítla a tak se dostal i k běžným zájemcům. Těmi byla především bohatá smetánka. Není se čemu divit, uživení tohoto vozu je totiž cenově dost náročné. Palivo spaluje jako divý, a desítky litrů na sto kilometrů jsou pro něj naprosto běžné. I proto má dvě nádrže o celkovém objemu 290 litrů.