Nissan 350 Z, a jeho nástupce Nissan 370 Z, patří k tomu nejlepšímu, co japonská automobilka kdy stvořila. Jedná se o malé, avšak velmi svižné sporty, které svou jízdou potěší nejednoho milovníka závratných rychlostí. Ale každá chvíle slávy někdy skončí a oba modely již lehce zastarávají.

Automobilka tento fakt napravila alespoň faceliftem Nissanu 370 Z v koncept Nissmo, avšak ani to zákazníkovi již nestačí, a tak volá po novém modelu. A automobilka jeho volání slyší! Další z řady sportovních sedanů, od této značky s označením Z, by měl nést název Z35 a bude ukrývat hybridní technologie, stejně jako motory od Mercedes-Benz. Spolupráce se projeví i na více sportovních modelech.

2
Model 370 Z se bude snažit být více globální, a díky tomu proniknout a uspět na většině světových trhů. Doposud byl totiž směřován převážně do USA a na domácí japonský trh. Vůz by měl být prodáván jak ve verzi kupé, tak i kabriolet. Ten by měl prý mít nad hlavami cestujících rám, ve stylu targy.

3
Nový hybridní model by měl dostat dvoulitrový turbomotor od Mercedesu, který běžně dává výkon 155 kW. Cílem však je výkon ještě navýšit a zároveň snížit spotřebu motoru. Nejvrcholnější verze tohoto vozu by se pak měla chlubit třílitrovým šestiválcem, s přímým vstřikováním a dvěma turby. Ten taktéž pochází z dílen německého Mercedesu. Tento motor by měl dávat výkon více než 408 koní, tedy 300 kW.

4
Do prodeje by se měl tento zbrusu nový japonský samuraj dostat v roce 2016. Očekávaná premiéra vozu se tedy odehraje nejspíše na Tokio Motor Show v roce 2015. Jsou to však jen odhady. Každopádně vás budeme o každé novince o tomto vozu co nejdříve informovat s radostí sobě vlastní. Něco nám totiž říká, že tento vůz bude jako model 350 Z, který se stal snem všech nadšenců úprav vozů po celém světě.

5