Toužíte-li po supersportu, který vás nepřijde ani tak moc draho a vlastně ani jako super sport nevypadá, měli byste se zajisté začít zajímat o novinku, která se nyní představuje celému světu. Jedná se i Nissan GT-R Nismo. Tedy vůz, který v sobě skrývá obrovský potenciál již v základní verzi a nyní byl ještě více povýšen až za hranice možného.

Nissan GT-R se stal již od počátku své existence velmi propíranou záležitostí, na kterou si automobilový svět vždy rád velmi důkladně posvítil a snažil se na vozu najít všelijaké chyby a chybky. Důvodem celého tohoto snažení totiž byly neuvěřitelné výkony, které tento vůz ukazoval na severní smyčce, kdy jen málokdo věřil uváděným časům.

2

Avšak s prodejem prvních modelů se ukázalo, že se v Japonsku stal zázrak a Nissan vyvinul automobil dosahující výkonu moderních supersportů, za cenu téměř poloviční. Tento vůz je od té doby velmi často používán pro nejrůznější testy a porovnávání nových výkonných vozů, které se tomuto, troufáme si říci, dnes již legendárnímu vozu, snaží přiblížit.

3

Inženýři v Japonsku se však nyní rozhodli toto nadupané auto ještě více posílit a zahrnout ho do svého konceptu Nismo, v rámci kterého se předělání dočkali vozy jako například Juke či 370 Z. Charakteristickými znaky tohoto konceptu jsou na první pohled bílá barva karoserie s černými a červenými detaily.

4

Úpravy se však vždy dočká i bodykit automobilu a hlavně agregát výkonu, který právě u GT-R Nissmo dosahuje výkonu 550 koní. Ten s celkovou hmotností vozu 3,1 kg na koně, dosahuje takového zrychlení a rychlostí, že vůz spíše připomíná motokáru než standardní sportovní vůz.

5

Jízdní vlastnosti vozu jsou velmi přesné, uvolněné a někdy až strojově chladné a to i v těch nejvyšších rychlostech a neklopenějších zatáčkách. Jízda s Nissanem GT-R Nismo je zkrátka zážitek na celý život, který by si měl každý alespoň jednou dopřát. A nebo snad tento vůz dopřát i své garáži? To už necháme na vás.