Autosalon V LA běží na plné obrátky, a my jsme tak svědky dlouho očekávaných premiér, které leckdy opravdu potěší oko divákovo. Jednou ze značek, která si pro všechny návštěvníky překvapila velké odhalení, je i Audi. Ta zde ukázala novinku, která svým způsobem věští budoucí tvář této německé automobilky.

Audi byla vždy tahounem, co se technologických novinek týče a její vozy vždy byly a jsou naplněny tím nejlepším, co současné automobilové umění dokáže vytvořit. Pokud se však dostaneme na otázku designu, zde se Audi vždy držela pevně svých kořenů a tradic a nikdy jsme se od ní nedočkali velkých designových skoků, ale spíše jen pomalého postupného vykrystalizování do dnešní podoby. V LA se však nyní představil koncept Prologue, který boří veškerá designerská tabu Audi.

3

Jedná se o poměrně velký automobil, který přerostl i svou sestru A8. Již na první pohled je jasné, že se jedná o sportovní automobil, který jeho výrobci označují za nejsportovnější auto v luxusním segmentu, které je charakterizované sportovním designem. Auto disponuje pohonem všech kol, o který se stará bitturbo osmiválec pod kapotou. Motor V8 4.0 TFSI má výkon 455 kW a točivý moment 700 N.m., který může být oveboostem po dobu 15 sekund navýšen na 750 N.m. Z nuly na sto se tak tento německý krasavec dostane za 3,7 sekund a kombinovaná spotřeba paliva by měla představovat 8,6 l na 100 km. Vynikající jízdní vlastnosti má zaručovat schopnost náklonu zadních jízdních kol až do 5 stupňů.

2

Z celkového designu vozu na sebe nejvíce upoutá nová šestiúhelníková maska, na kterou navazují šípovité světlomety. Inovované jsou také zadní blatníky a kompletně celá záď s novými úzkými světly.

1

Zkrátka u Audi se rozhodly rozčeřit své stojaté designové vody, a výsledek stojí zato.