K poškrábání laku auta může dojít nejrůznějším způsobem. Můžete si tuto nepříjemnost způsobit sami neopatrností v garáži, špatným parkováním nebo když zavadíte o větev apd. V takových případech se můžete zlobit jen sami na sebe.

Větší vztek má člověk, když mu jeho nablýskanou karoserii auta nějaký vandal přejede mincí či hřebíkem, nebo mu škodu způsobí jiný nešikovný a nezodpovědný řidič na parkovišti u supermarketu. Pokud je poškození laku pouze povrchové, zvládnete jeho opravu i sami. Povrchové a malé oděrky si opravíte snadno a rychle sami pomocí korektoru, speciálního fixu, nebo sady těchto pomůcek.

Poškrábaný lak 3

Povrch, který budete chtít zahladit, jen lehce očistěte papírovým ubrouskem, v případě větší plošky je dobré použít k jeho odmaštění hadřík namočený ve vodě s trochou jaru. Pak opravované místo dokonale vysušte a aplikujte přímo barevný korektor, fixu nebo štěteček. Použijete-li fixu, nebojte se přitlačit, pokud jsou rýhy viditelnější.

Na opravy laku se také prodávají speciální tužky chevy. Po nanesení příslušné barvy na poškozené místo je třeba nechat barvu zaschnout a pak na ni nanést autovosk a rozleštit.

Poškrábaný lak

V případě většího poškození, nebo když si na opravu poškrábaného laku netroufnete sami, je možné využít expresní opravny autolaků v Praze. Používá se k tomu revoluční metody lokálního rozstřiku, což je špičková technologie z Německa, kterou lze lak na autě opravit dokonale, aniž by byly vidět okraje příslušného místa, nebo se opravené místo svým odstínem lišilo od původní barvy karoserie. Je to velice efektivní, profesionální a na dnešním trhu nejrychlejší způsob oprav škrábanců, rýh a jiných drobných poškození laků automobilů a motocyklů.

Poškrábaný lak 2

V případě většího rozsahu poškození je třeba navšívit autolakovnu, která vám zajistí dokonalou opravu celých ploch, případně se v autoservisu domluvíte na výměně příslušného dílu, který vám v autolakovně opatří vypalovaným lakem naprosto stejné barvy i odstínu, aniž by kdokoliv rozeznal nějaký rozdíl.