Salón v Detroitu odhaluje nejen nové modely, které se co nevidět objeví na světových trzích, ale také prozrazuje, jak se prozatím nezveřejněné modely budou jmenovat. Díky tomu nyní známe jméno chystané novinky od Bentley, kterou nebude nic jiného, než naprosto luxusní a výjimečné SUV. A jeho jméno? Vcelku originální. Bentley Bentayga.

O tomto názvu se spekulovalo již delší dobu. Prozatím nesl vůz především označení Falcon. Zvolené jméno automobily v sobě kombinuje jednak název samotného výrobce vozu a pak také pojem tajga, tedy geografické označení severského jehličnatého lesu. Pod označením Bentayga nalezneme také skalní útvar na Kanárských ostrovech.

620_54b4e9af68c0e

Tento jedinečný vůz bude plně představen již tento rok, avšak do prodeje by se měl dostat až ten následující. Již nyní se však našlo 4 000 zájemců, kteří byli ochotni zaplatit za automobil zálohu a tím so ho defakto předojednat. Bentley chce tímto model útočit nejen nové zákazníky, které může převzít například Range Roveru, ale i na své nynější klienty, kteří do teď byli zvyklý přeci jen na trochu jiný koncept vozu.

bentleysuv

Automobil bude postaven na nové platformě MLB Evo, kterou bude sdílet s novým Audi Q7. Pro automobil bude dostupný osmiválec, ale i dvanáctiválec v plug in hybridní verzi, která by podle dostupných zdrojů měla být, bez nabití, schopna ujet až 48 km.

2

Cena vozu je prozatím neznámá, ale podle vedení společnosti by měl vůz stát méně, než vrcholný model Bentley Mulsanne, jehož cena začíná na více jak osmi milionech korun.