V případě finanční nouze, do které se může dostat každý, mnoho lidí využívá služeb zastaváren. Málokdo ale ví, že existuje i autozastavárna. Princip zastavení určité věci v běžných zastavárnách spočívá v tom, že za své zboží obdržíte přiměřenou část jeho hodnoty. Obvykle to bývá 60-80% jeho skutečné prodejní ceny.

Finanční hotovost dostanete okamžitě na ruku, na počkání a bez složité administrativy, což je výhoda, kterou nenabízí žádná banka. Na vás je, abyste se rozhodli, na jak dlouho půjčku potřebujete, čímž se určí výše poplatků. Princip je podobný jako u jiných půjček nebo úvěrů, rozdíl spočívá ve výši částky a od ní se odvíjející zajištění dlužné částky příslušnou zástavou.

1

Zastavení automobilu nabízí zastavárna aut praha, která vám zástavou vašeho motorového vozidla zapůjčí peníze. Jednoduchost a rychlost této možnosti spočívá v tom, že firmě svěříte svůj automobil, a ta vám na oplátku svěří hotové peníze. Budete mít jistotu, že se vám vůz neztratí, jelikož bude hlídán na zabezpečeném parkovišti. Zcela netradiční a pro někoho možná neuvěřitelnou službou je i možnost jeho využívání. Vozidlo bude totiž stále vaším majetkem a navíc získáte finanční hotovost k pokrytí dluhů nebo vyřešení vašich přechodných problémů.

Systém zastavení motorového vozidla je rychlý a jednoduchý. Autozastavárna praha určí půjčovanou částku na základě kontroly technického stavu vašeho auta, ale i motocyklu nebo užitkového vozu. Majitelé z Prahy i mimopražští si mohou zvolit jednu ze dvou variant zástavy. První spočívá v tom, že si vezmete peněžní hotovost a vozidlo necháte na hlídaném parkovišti. Druhým způsobem je zástava oproti notářskému zápisu, přičemž můžete své vozidlo nadále používat.

Bez názvu

Zástava se sjednává vždy na základě řádné smlouvy na dobu jednoho až čtyř týdnů za poplatek ve výši pouhých 10%. Autozastavárna praha se snaží vycházet vstříc svým zákazníkům, kteří nechtějí o své auto přijít. Proto si lze zástavu prodloužit, pokud nestačíte peníze včas splatit.