Volkswagen Group patří bezesporu mezi celosvětové giganty, co se produkce automobilů týče. Je velice úspěšný a klade si nemalé cíle. Tím letošním je představit potencionálním zákazníkům celkem 50 nových modelů automobilů a to je už vskutku markantní číslo. Nebo není?

Pokud bychom zde mluvili o automobilce, která vyrábí vozy pod jednou jedinou značkou, a ta ohlásila, že chce představit 50 nových modelů v jediném roce, mysleli bychom si o ní, že spadla z višně. Avšak řeč je zde o VW Group, koncernu, který pod sebou zahrnuje hned několik globálních značek.

496_DB2013AL00828
Tomuto německému gigantu totiž patří automobilky, jako je Škoda, Seat, samotný Volkswagen, ale i Audi, Lamborghini, Bugatti, Bentley či Porsche. Vlastní též Scanii či MAN. Navíc jen pod samotnou značku Porsche spadá ještě dalších pět menších společností, jako například Bertrand. Dohromady se tak dá mluvit celkem o více než 15 individuálních značkách, což už je pořádné číslo a oněch 50 nových modelů již nepůsobí zase až tak působivě.

600_DB2013AU00144
Do celkového součtu novinek se řadí i již představené modely jako Audi Q7, Volkswagen Touran a Caddy, či Škoda Superb. Těšit se také můžeme na Volkswagen Transporter T6, Seat Ibiza, Superb Combi či faceliftované Porsche 911.

vw-group

Ředitel společnosti Martin Winterkorn také prozradil, že do roku 2020, budou mít všechny novinky od VW připojení k internetu a bude se usilovně pracovat i na automatizovaném řízení, kdy budou vozy schopny jezdit samy. Plány jsou to tedy vskutku velkolepé a my uvidíme, kam budoucnost tohoto giganta posune.