Bugatti Typ 41 Royale představoval luxusní vlajkovou loď automobilky, která byla nabízena v letech 1927 až 1933. Jeho současná obdoba by se měla objevit v roce 2023.

Bugatti Royale na scénu!

Prozradil to šéf Bugatti Stephan Winkelmann, který zároveň dodal, že by automobilka ráda nabízela i dostupnější model poháněný elektromotorem. Původních vozů vzniklo pouze sedm kusů. Jednalo se o přísně limetovou a zakázkovou výrobu Ettoreho Bugatti.

Dle dosud dostupných údajů by měl nový pokračovatel tohoto vozu využívat podlahovou plošinu J1, která je základem například pro Porsche Taycan. Royale by ale mělo být větší a využívat kompozitové materiály s dalšími exotickými prvky.

Automobil by se měl ana trh dostat nejdříve za 4 roky, a proto by již mohl využívat tzv. nukleární baterii, tedy trojice elektromotorů by byla napájena polovodičovým akumulátorem. Zdrojem energie je zde izotop s velkým poločasem rozpadu, přibližně 100 let, ke kterému je připojený polovodič. Taková baterie pak na jedno nabití vydrží třeba i 10 let.

Nic pro obyčejné smrtelníky

Již nyní se mluví i o výkonu, který se blíží 649 kW. Automobil by měl mít standardně pohon všech kol a také vyspělé autonomní schopnosti. Očekávaná cenovka je okolo 700 tisíc eur, tedy asi 17,5 milionu korun. Royale by tak bylo lacinější než Chiron, ale dražší než vozy Bentley Mulsanne nebo Rolls-Royce Phantom. Jak by mohla novinka vypadat, prozradila studie Galibier koncept už v roce 2009. Od té doby však projekt stojí na místě.