Americký výrobce elektromobilů, který je považován za jednoho z největších konkurentů Tesly chce v roce 2021 přinést vlastní elektrické SUV.

Nový konkurent

Fisker chce vytvořit vůz, který by přímo konkuroval novince od Tesly jménem Model Y. Ten pojme sedm lidí včetně řidiče a jeho dojezd na jedno nabití je přes 450 kilometrů.

Fisker stále podrobnosti o chystaném SUV tají. Prozradil však, že cena vozu by měla být nižší než 40 tisíc dolarů, tedy asi jeden milion korun samozřejmě na domácím trhu v USA. Zatím byla zveřejněna pouze jediná fotka tohoto vozu, která dává jasně najevo, že se bude jednat o velice futuristický vůz s úchvatným designem jak Fisker neopomijí připomenout. Měl by vycházet ze supersportů automobilky a v místech, kde se běžně nachází maska chladiče, by se měl ukrývat radar v kombinaci s velkým nasávacím otvorem.

Na co se můžeme těšit?

Jízdní ani výkonnostní parametry o automobilu prozatím nejsou známy. Předpokládá se však že by se mělo využít akumulátoru typu lithium-ion s kapacitou 80 kW/h. To by mělo dle dostupných zdrojů stačit na akční rádius až 450 km/h. Automobil by měl nabízet pohon všech kol a využívat dva elektromotory, každý pro jednu nápravu.

Fisker navíc chystá zcela jedinečnou karoserii typu Targa, která bude mít odnímatelný střešní díl. Celá tato operace pak bude probíhat elektricky. V Kabině bude velký head-up displej, který bude schopen i přenášet obraz z pokročilého rozhraní. Podle Henrika Fiskera bude nové SUV kombinovat opulenci luxusních vozů s ekologicky šetrným vozem.