Nová pětistovka bude něco zcela nového, než na co jsme byli doposud zvyklí. Bude se jednat o revoluci.

Zcela nová 500

Automobilka fiat oficiálně potvrdila, že v roce 2020 představí novou generaci malého městského hatchbacku Fiat 500. Ovšem zapomeňte na současnou a všechny předchozí generace. Novinka bude ryze elektrická a prémiová. Sériové provedení bude představeno za rok.

„Prémie je zaměření, na které se s novým elektrickým modelem 500 chceme soustředit,“ vysvětlil marketingový ředitel FCA Olivier Francois a potvrdil, že verze se spalovacím motorem se od příštího roku nedočkáme. „Nová 500 bude zcela jiná. Je to Tesla do města v krásném balení.“

Fiat na letošním autosalonu v Ženevě představil koncept Contoventi, který představuje vizi příští pandy. Také v tomto případě hovoříme o elektromobilu, není však zatím potvrzeno, zda bude s novou pětistovkou sdílet stejnou architekturu. Víme ovšem, že Fiat 500 dostane novou platformu, kterou momentálně vyvíjí skupina FCA.

A co benzín?

„Je to nový základ určený pro elektromobily, který auto hodně změní. Je to stále 500 se stejnými rozměry, ale není to stejné auto. Zkrátka pětistovka budoucnosti,“ dodává Francois, který i slíbil, že cena novinky nebude nesmyslně vysoká.

Sportovní verze od Abarthu prozatím v plánu není, ovšem nikdo nevyloučil, že by se časem nemohla objevit. Dobrá zpráva pro fanoušky pětistovky se spalovacím motorem! Ty navíc potěší i ta zpráva, že elektrická verze nutně neznamená, že se nedočkáme i té benzínové. Oba produkty se budou ještě nějaký ten čas tvořit společně.