Nové SUV od Lamborghini je velice očekávanou novinkou, která se nám představí příští rok. Prozatím se mu daří maskovat pod silnými vrstvami krycích fólií, ale zvuk neutají. Poslechněte si jak toto nejnovější Lamborghini zní.

Jak bude novinka vypadat alespoň trochu napověděl koncept, který se představil již před pěti lety na autosalonu v Pekingu. Ano, již tak dlouho se na nové SUV čeká. Zda se bude sériová verze vozu naprosto přesně shodovat s konceptem nevíme, ovšem krycí fólie nám bohužel neukazují ani centimetr vozu.

Co ovšem víme je pohonná jednotka, která bude automobil pohánět. Vůz dostane čtyřlitrový osmiválec se dvěma turbodmychadly. Ten bude poskytovat výkon 478 kW. Na Lamborghini se jedná o naprostý standard, ovšem na SUV, je to poměrně dost koníků. Ovšem co trochu překvapí je zvuk automobilu. Testovaný prototyp se nedávno proháněl na Severní smyčce Nürburgringu, a pokud by jej člověk neviděl, vůbec by neřekl, že se jedná o Lamborghini.

U této značky jsme zvyklí na modely, o kterých víme ještě dávno předtím, než je vidíme a to díky jejich hřmotnému motoru. Ovšem U Uruse nic takového očekávat nemůžeme. Skrývá se v něm přeplňovaný motor, který spíše přede než burácí. Zvuk není špatný, ovšem není to ten klasický zvuk. Navíc bude ještě hůř, protože novinka se dočká také plug-in hybridu, který bude ten samý jaký má Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid, tedy čtyřlitrový motor V8 pracující společně s elektromotorem. Maximální výkon bude 650 koní a spotřeba pouhopouhé 3 litry na 100 kilometrů.