Současný trh s novými i ojetými automobily je poměrně rozmanitý. Pokud tedy plánujete obměnit vozový park, je na čase poohlédnout se po vysněném modelu. S tím starým si nemusíte dělat žádné starosti a prostě ho nabídněte na výkup. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takový proces probíhá.

Jestliže vám vozidlo dosluhuje, nemusíte ho nutně dávat rovnou do šrotu, protože existují společnosti, které mají ještě zájem o výkup aut za hotové. Odpadnou vám starosti s ekologickou likvidací, a navíc dostanete nějakou korunu.

Výkupní cena

Co se týče výkupní ceny jako takové, ta je stanovena na základě několika kritérií. Společnost se většinou ohlíží na běžné ceny vozidla na trhu, prodejnost daného modelu a kupní sílu potenciálních zájemců. Samozřejmě zohledňuje i stáří automobilu a další faktory. Vozidla v nižší či střední třídě se lépe prodávají než silné sportovní automobily. Výkupní cena se však posuzuje individuálně.

Výkup aut za hotové se vztahuje nejen na stará vozidla, ale klidně i na zánovní, pokud potřebujete mít rychle zajištěný prodej, a tím pádem i peníze.

O nic se nestaráte

Vy nemusíte nikam jezdit, protože pověřený pracovník se vydá za vámi, aby vám dopředu odhadl výkupní cenu. Stačí se podívat na webovou stránku auto-vykup-praha.cz, kde vyplníte formulář vyžadující informace o vozidle i o vás. Přiložíte soubory, především pak fotografie automobilu, a nakonec poptávku odešlete.

V co nejkratším čase vám společnost odpoví s odhadní cenou. Vy se pak rozhodnete, jestli se do výkupu pustíte, nebo nikoliv. Poptávka je samozřejmě nezávazná. Jestliže vám nebude nabízená cena vyhovovat, nic se neděje.

Při výkupu potřebujete mít velký technický průkaz, malý technický průkaz, občanský průkaz (nebo pas) a plnou moc, jestli není vozidlo registrováno na vaše jméno.