Po tom, aby lak našich aut zářil jako z výrobní linky, jistě toužíme všichni. Sehnat kvalitního leštiče karosérie však může dát poměrně hodně práce a výsledek leckdy nemusí být přesně dle našich představ. Nejlepší tedy bude, když si všechno uděláte sami. V dnešním článku se proto zaměříme na výběr správné leštičky na auto a toho nejlepšího vosku.

Leštička je neocenitelná

Pokud si doma chcete vytvořit dokonalou leštící dílnu, bez kvalitní leštičky na auta se neobejdete. Pouze díky ní si můžete z laku vašeho auta vytvořit doslova zrcadlo, za kterým se budou všichni otáčet. Na co se ale při výběru leštičky zaměřit? Především byste měli svou pozornost cílit na tyto parametry:

  • Váha leštičky,
  • Typ leštičky,
  • Počet otáček,
  • Průměr kotoučů,
  • Regulovatelnost otáček,
  • Spotřebu.

Váha leštičky by samozřejmě měla být co nejnižší, aby se s leštičkou pohodlně pracovalo. Pokud leštička disponuje možností regulace počtu otáček, je to také jen dobře. U malých škrábanců a nečistot totiž rozhodně nepotřebujete extrémně vysoké otáčky. Co se typu leštičky týče, můžete si obvykle vybrat z rotační či orbitální leštičky, přičemž orbitální leštičky mají takzvaný výkmit, díky kterému se lak auta méně zahřívá a je tak menší pravděpodobnost jeho poškození.

Na vosku nešetřete

Vosk na auto je nesmírně důležitým prvkem pro ochranu karoserie. Správně zvolený vosk totiž dokáže účinně chránit lak vašeho vozu proti povětrnostním vlivům, UV zářením a rovněž odpuzuje vodu a nečistoty. Zároveň však dodává laku onen nádherný lesk, po kterém všichni tak toužíme.

Pro výběr vosku je dobré zaměřit se na to, zda se jedná o přírodní neboli karnaubský vosk či o syntetiku. Přírodní vosky poskytují větší lesk a lepší hloubku barvy než syntetické vosky, ty však zato vydrží déle. Při výběru vosku byste také měli zvážit to, zda bude použit na světlém či tmavém laku.

Zdroj obrázku: khunkorn / Shutterstock.com