Jak jistě víte, v automobilovém světě se schyluje k další velké výstavě. Tentokráte se bude konat ve Frankfurtu nad Mohanem a představí se zde celá řada zajímavých novinek. Prim zde budou hrát především domácí německé značky.

Kdo nebude?

Jak to tak vypadá velikost automobilových salónů jde pomalu ale jistě do ústraní a automobilky hledají nové možnosti, jak své vozy prezentovat. I z toho důvodu na letošním Frankfurtu bude chybět hodně značek jako například Nissan, Peugeot či Fiat. Dále zde nenajdeme ani stánky Volva, Mitsubishi Jeepu či Cadilacu.

BMW

Nicméně i přes absenci těchto značek se bude na co dívat. A postarají se o to především domácí německé automobilky. Například BMW si na autosalon přiveze premiéru BMW 8 a Z4. Dále si budeme z blízka prohlédnout i novou X3 a liftback 6 GT. Někdo dokonce hovoří o tom, že by se zde mohl předvést i nový crossover X2 či velké SUV X7.

Mercedes

Svou troškou do mlýna přispěje také Mercedes, který zde představí svůj unikátní supersport Mercedes-AMG Project One, který pracuje s technologií, která je použita i ve Formuli 1. Další představovanou novinkou by měl být čistě elektrický koncept EQ Concept, který by měl být ve stylu hatchback. Dále by měl být k nahlédnutí i nový pick-up třídy X či modernizovaná třída S v kupé i kabrioletu.

Volkswagen

Dalším domácím koněm ve stáji bude Volkswagen, který bude vystavovat nové SUV T-Roc a také novou generaci Pola. Od obou modelů si slibuje skutečně mnoho a tak jsou pro něj obě premiéry velmi důležité. Dále se představí modernizovaný Golf Sportsvan a zřejmě i nový člen rodiny I.D.

Autosalón bude zahájen 12. září, ovšem pro veřejnost se otevře až v sobotu. Návštěvníci jej pak budou moci navštívit až do 24. září.