Anglický pořad Top Gear zná celý svět a to především díky slavné moderátorské trojici, která celým pořadem provázela. May, Clarkson a Hammond jsou momentálně velkými celebritami, ovšem stačilo málo a nemuselo tomu tak být.

Oblíbený anglický pořad funguje na stanici BBC již od sedmdesátých let minulého století. Zprvu se jednalo o klasický pořad pro motorové fandy, ovšem brzy se vydal svou vlastní neotřelou cestou. Ovšem v roce 2001 hrozilo celému pořadu, že bude nadobro zrušen. Clarkson, který v té době pořad již moderoval, proto začal vymýšlet náhradu za pořad.

Nakonec byl pořad zachován, tedy alespoň jeho název, ovšem vedle Clarksona se objevily nové tváře a to Richard Hammond a Jason Dawey. Pokud vám poslední jméno nic neříká, nedivíme se, tohoto moderátora totiž okamžitě po první sérii vystřídal muž jménem James May, který zde byl především pro oslovené mladého publika. Ovšem jak nyní vyšlo najevo, na mále měl i Hammond.

„Z nějakého mnou nepochopitelného důvodu vedení BBC Richardovi v prosinci řeklo, že jej pro příští sérii možná nebudou potřebovat, ale že mu každopádně přejí šťastné a veselé,“ uvedl v rozhovoru pro časopis Top Gear producent Wilman.

Wilman pak také popsal, jak probíhalo hledání náhrady za Dawea. „Navštívilo nás vedení a oznámilo, že show přitahuje mladé trendy diváky, takže bychom měli najít někoho moderního a perspektivního,“ popsal jeden z hlavních mužů ze zákulisí pořadu. „Přiložil jsem ruku k dílu, hledali jsme snad všude a nakonec jsme přišli s tím nejlepším návrhem a to Jamesem Mayem.“

Nás momentálně dělí pouhé tři dny od startu druhé série pořadu Grand Tour, který momentálně slavná trojice moderuje. První díl bude odvysílán 8. prosince s tím, že se můžeme těšit na další epizody během příštích třech let a to po 12-13 epizodách za rok.