Malý elektrický busík, který svým vzhledem odkazuje na legendární T od Volkswagenu se stal natolik oblíbeným, že se automobilka rozhodla poslat jej do sériové výroby. Představit by se nám měl hned po další modelu z rodiny I.D. a to čistě elektrickém hatchbacku.

Rodina I.D. je prozatím série několika čistě elektrických automobilů, které představují budoucnost celé značky Volkswagen. První z nich půjde do série elektrický hatchback, který se nám ve svém konceptu představil minulý rok v Paříži.

Dalším členem této povedené rodinky, je i I.D. Buzz, což je čistě elektrický busík, který se nám poprvé představilna lednovém autoslonu v Detroitu. Již zde se objevily názory, že by měl automobil rozhodně jít do sériové výroby, protože se jedná o skutečně povedený kousek. Ovšem sériová výroba byla potvrzena až nyní šéfem Volkswagenu Herbertem Disem, který prozradil, že podobný autobusík skutečně půjde do výroby.

Mělo by se tak stát v roce 2022, kdy by se automobil měl představit ve svou variantách. První z nich by měla být klasickým pohodlným autobusíkem pro přepravu většího počtu lidí, který nabídne široké možnosti jak poskládat jeho interiér přesně podle vašich představ. Tím druhým bude čistě užitková verze, která bude sloužit jako klasický van.

Základem tohoto modelu bude platforma MEB, na které se představil i koncept. Co ovšem není jisté, zda bude automobil sdílet s konceptem i pohon na bázi dvou elektromotorů, které budou dodávat výkon 275 kW. Těm by pak měly dodávat energii baterie o celkové kapacitě 111 kWh. Ty by pak měly vozu poskytovat kapacitu na 600 ujetých kilometrů.