Nejluxusnější SUV od BMW, to je nový model BMW X7, které nabídne prostor pro sedm pasažérů a bohatou motorovou nabídku spolu s maximálním luxusem.

Konec tohoto roku bude pro BMW velice významný. Mnichovská automobilka představí své doposud největší a nejluxusnější SUV, které vychází z loňského konceptu a které se nyní odhaluje na špionážních fotografiích. Karoserie je sice stále zakrytá, ovšem některé designové prvky jsou již patrné a automobilka navíc uvolnila velké množství informací o voze.

Motorizace

Novinka bude využívat stejnou motorovou paletu jako sedmičková řada se kterou novinka sdílí i stejnou platformu CLAR. BMW X7 tak bude sázet na třílitrové šestiválce a vrcholnou nabídkou bude 4?4 litrový osmiválec z M5, která bude ve voze k dispozici až od příštího roku. Dvanáctiválcová konfigurace nebyla prozatím potvrzena.

Komu by se takováto motorizace zdála moc, může sáhnout po úsporné plug-in hybridní verzi, která bude kombinovat dvoulitrový čtyřválec spolu s elektromotorem zabudovaným přímo do převodovky. Motory budou standardně dodávány spolu s osmistupňový automatem, a počítá se také s pohonem všech kol.

Design

Design novinky bude vycházet z loňského konceptu X7 iPerformance, což pod nánosem kamufláže prozradily obrovské ledvinky na přední masce chladiče automobilu. Hlavní světlomety budou poměrně úzké a zajímavostí je i víko zavazadelníku, které bude rozdělené na dvě části, přičemž spodní část bude sloužit i jako lavice.

Interiér

Automobil bude nabízet sedmimístný interiér, a k dispozici bude i vysoce luxusní šestimístná varianta s větším místem pro celou posádku vozu. Řidiči budou k dispozici dva 12,3 palců velké displeje, první bude umístěn na středovém panelu a druhý bude k dispozici v přístrojové kapličce hned před řidičem.