Řídit mohou nejen dospělí, ale i děti. Pokud jde o dětská elektrická auta, můžete se setkat s mnoha zajímavými a pestrobarevnými modely, které jsou výkonné, dostatečně prostorné a děti je jednoduše milují. Pokud se vám líbí, jak synek od sousedů „drandí“, nebo vaše neteř několikrát týdně startuje své malé, šikovné autíčko v garáži a jezdí po dvorku, dopřejte tuto zábavu i svému dítku. Máte obavu z toho, jak jej naučit řídit? Tady je pár rad, které vám pomohou.

Odrážedlo jako skvělá průprava před elektrickým autíčkem

Většina dětí začíná své ježdění trénovat na odrážedle. To bude skvělou průpravou. Elektrické auto pro děti pak bude váš syn nebo dcerka řídit naprosto intuitivně. Stejně, jako točí volantem u odrážedla – autíčka, nebo jeho řídítky, pokud má odrážedlo motorku, bude umět hravě ovládat i elektrické vozítko. Možná bude chviličku v rozpacích z toho, co mají dělat nožky, ale velmi rychle se přizpůsobí. Děti jsou mnohem šikovnější, než si většinou myslíme. 

Názorná ukázka v autě

Zvláště kluky baví trávit ve skutečném vozidle spoustu času. Tady mu můžete předvést, co bude mít dělat v novém elektrickém autíčku. Společně držte ruce na volantu a vy zároveň nohou přidávejte plyn.

Jak naučit dítě řídit? Pomoci může i čtyřkolka, kterou má někdo z rodiny. Zvláště, pokud se zajímáte o elektrické čtyřkolky pro děti, bude skutečný model zcela názornou pomůckou.

Vyrobte si vlastní trenažér

Úplně cool bude, když v dětském pokojíku vytvoříte jednoduchý trenažér, jež bude simulovat jízdu v autě. Posloužit vám může dětské křesílko, interaktivní volant, který upevníte na dřevěný sloupek nebo nějakou tyč. Pedály budou jako stvořené z jakýchkoli podlouhlých obalů od žervé, tvarohu, paštiky a podobně. Je jen na vás, jak trenažér vymyslíte a čím vším jej vylepšíte, aby působil jako skutečné autíčko.

Ovládat elektrické autíčko je snadné. Udělejte vašemu dítku radost ještě toto léto.