Hammond, May a Clarkson jsou pojmy, které ve světě automobilu netřeba příliš představovat. Tito pánové mají zálibu v demolici nejrůznějších vozů a na tradici ze svého původního působení v TopGearu nyní opět navázali v nové show Grand Tour.

Novou show si budeme moci pustit již za dva týdny a to prostřednictvím internetové služby Amazon Prime. Show by měla být ještě lepší než Top Gear a proto se i v ní dočkáme kvalitní likvidace automobilů. Jen v první sérii jich uvidíme zničených celkem 27.11_57f3bd91a4bb6

Bohužel vám nyní nemůžeme říci, které modely to přesně byly, ovšem následující trailer napovídá jakým způsobem byly automobily ničeny. Jeden z nich například neodolal protitankové střele, a druhý nevydržel nápor pásů z jeřábu. Starý dobrý Top Gear si doslova zasednul na automobil Morris Marina, ovšem ne všechny havárie vždy byli součástí plánu. Stig například při testování rozstřelili hypersport Koenigsegg CCX. A jednou dokonce v pořadu začalo hořet Zenvo ST1.

Nová show přinese však i mnoho nového. Podle Clarksona bylo při natáčení nacestováno celkem 1 474 546 320 mil, což je téměř 2,5 miliardy kilometrů. Asi vám také při tomto čísle spadla čelist, avšak vězte, že je trochu nadnesené. Jedná se o klasickou ukázku Clarksonova humoru, ovšem samotný název celé show odkazuje velké množství cestování, kterého si v rámci pořadu užijeme dosyta. Pokud zůstaneme u statistik, pak počet vypitých káv dosáhl čísla téměř 15 tisíc a to je slušné číslo, které je i dost reálné.03_57f3bd8f6927c

První díl tohoto velkého projektu bude ke shlédnutí od 18. Listopadu právě prostřednictvím služby Amazon Prime. Ta je dostupná pro USA, Velkou Británii, Německo a Japonsko. V České Republice prozatím dostupnost této služby není jistá.