Sportovně laděný vůz značky Kia s pohonem zadních kol, který by měl představovat přímou konkurenci pro vozy Audi A7 a Mercedes CLS měl podle oficiálních zdrojů dostat zelenou. Znamenalo by to tedy, že bychom se na něj mohli těšit již za dva roky.O tom, že asijské automobilky Hyundai a Kia míří své modely hlavně na běžného automobilového řidiče, není sporu. První jmenovaný se však rozhodl své jméno vylepšit a v Americe se mu to s modely Equus a Genesis také podařilo. Jednalo se totiž o cenově dostupnější luxusní vozy, konkurující vyhlášenějším výrobcům. Druhému jmenovanému však jde toto snažení o něco hůře. Však s nově přicházejícím sportovně laděným vozem by se vše mohlo změnit.

ki30_4e6e57dd46f2a

Tento nový projekt by měl vycházet z Kii GT, jejíž podoba byla zveřejněna již dříve. Projekt zaujal hlavně dynamicky řešenou siluetou s neviditelnými zadními dveřmi a ukrytou klikou. Tyto prvky by měly být na vozu zachovány, byť přijde o některé futuristické prvky.

ki09_4e6e57db747c5

Kia tento vůz označuje jako fastback, což napovídá zachování dynamických tvarů. Zde však jen těžko soudit, zda půjde o liftback s pátými dveřmi, nebo o sedan. Ani jedno by však s ohledem na sportovní zaměření vozu neměl být problém a Korejci si s GT věří. Dokonce o tomto novém voze tvrdí, že by měl představovat konkurenci pro Audi A7 a to je už pořádný vyzyvatel.

ki05_4e6e57da44407

Podle předpokladů by se o pohon vozu měl starat, stejně jako u konceptu GT, turbodmychadlem přeplňovaný motor V6 T-GDI o objemu 3,3 l a výkonu 291 kW. Vůz by měl coby vrcholný stylový vůz značky zamířit i do Evropy, kde by se měl nabízet i s turbodieselem o objemu 2,2 l. Zahájení prodeje vychází, alespoň v USA, již na konec roku 2016.

ki02_4e6e57d986a7c