BMW M5 je modlou všech, kteří vyznávají rychlost. Za několik málo dní se nám představí zcela nová, již šestá generace tohoto vozu. V této souvislosti zveřejnila společnost BMW video, kterým nás na novinku s 4,4 litrovým osmiválcem láká.

Premíra BMW M5 je velmi netrpělivě očekávána. Světu se představí již v pondělí tedy 21. Srpna. Již nyní si automobilka připravila krátké video, ve kterém sice automobil moc neukazuje, ale my jsme i za to málo rádi. Spokojit se musíme s doposud známými detaily. Pod kapotou vozu se bude ukrývat 4,4 litrový vidlicový osmiválec přeplňovaný dvě turby, který poskytne výkon přesahující 600 koní, tedy 441 kW. Výkonové parametry agregátu však ještě zveřejněny nebyly, ovšem již známe spotřebu. Ta bude podle normovaného cyklu 10,5 litrů na sto kilometrů.

Pod kapotou novinky se bude ukrývat 4,4 litrový vidlicový osmiválec, o jehož přeplňování se budou starat dvě turba. Pohonná jednotka bude poskytovat výkon přes 600 koní, tedy zhruba 441 kW. Výkonové parametry agregátu však prozatím zveřejněny nebyly. Co však známe, je spotřeba motoru, která bude podle normovaného cyklu 1é,5 litrů na jeden sto kilometrů.

Motor bude kombinovaná s osmistupňovou převodovkou v automatu. Motor samotný je pak starý známý z předchozí generace, který však byl vypilován do co největší dokonalosti. Změnami tak prošly vstřikovače, tlak motoru, turbodmychadla a zlepšil se i mazací a chladící systém. Přepracovaný je i výfuk, který přináší natolik charakteristický zvuk pro sportovní BMW.

Tím nejzajímavějším je však to, že novinka bude mít vůbec poprvé v historii pohon všech čtyř kol. Ten bude obchodně označován jako M xDrive s aktivním diferenciálem. Řidič si pak bude moci libovolně volit mezi několika nastavením 4WD, 2WD Sport a 2WD. Každý z těchto režimů pak bude přinášet trochu jiný požitek z jízdy. A nyní již slibované video.