Pokud se zajímáte o nové projekty mladoboleslavské automobilky Škoda, pak vám určitě neunikla informace o chystaném SUV. Vše bylo až do teď přikrytou pod rouškou dohadů a spekulací. Nyní je však vše rozlousknuto. Nový vůz by měl v koncernové hierarchii vyplnit místo mezi Touaregem a Tiquanem a měl by nabídnout velkou užitnost za rozumný peníz. A Snowman se jmenovat nebude.
Tuto správu jako první zveřejnil jeden z britských deníků, kterému tuto novinu sdělil sám ředitel Škodovky Winfried Vahland. Ten prozradil, že nový model od Škoda auto bude zaplňovat poměrně velkou díru na trhu a bude představovat levnější a dostupnější obdobu VW Touaregu. Toto sedmimístné SUV je ve výrobním procesu označováno jako A plus a mělo by se jednat o exklusivnější variantu oproti Tiguanu.

sksn20_535f4b301d8f6

Toto zařazení by autu jasně určovala za největší konkurenty Hyundai Santa Fe a Kii Sorento. Podle tohoto vymezení se také dá již dobře odhadnout cena. Vahland také prozradil, že vůz by neměl vybočovat ze standardní cenové politiky, kterou Škoda vede. To znamená, že bychom se měli dočkat vozu za pořizovací cenu odpovídající Superbu, který končí na 1 074 tisíc. Cena Santa Fe se pohybuje od 914 tisíc do 1 084 tisíc korun.

sksn40_535f4b30382c1

Vahland také prozradil, že nové SUV bude vozem moderním. Tatam tedy bude používání V6. Do budoucna musíme počítat s čtyřválci. Zároveň také prozradil, že ačkoliv je označení Snowman poměrně hezké, jedná se o něčí výmysl a vůz se tak určitě jmenovat nebude. Taktéž naznačil, že automobilka možná začíná pracovat na dalším menším SUV, které v poslední době zažívají opravdu velkou oblibu. Nyní má však přednost A plus, které by se mělo na trh dostat v roce 2016. Tento vůz bude určen především na export do Číny a Ruska, kde je o vozy tohoto typu velký zájem. Malé SUV by pak mělo být určené pro Evropu.