Lada pro nás chystá kombi s názvem Vesta. Dorazí také v terénní verzi a to díky úspěchům, které zaznamenaly modely Kalina Cross a Largus Cross.
Pokud se řekne jméno automobilky Lada, asi každému ihned vyskočí nezničitelná Niva. Ovšem Lada to není pouze Niva, ale i mnoho jiných dostupných modelů, mezi které nyní přibude i model Vesta. Bude se jednat o menší model, který v nabídce automobilky nahradí dosavadní model Priora. Dorazí k nám v karosářské verzi hatchback i kombi, které bude oplastované a bude v tzv. verzi Cross.

20_55bb656c39dba

Jedná se o ryze obchodní tah, který míří především na ruské zákazníky. Ti totiž milují oplastované verze vozů, což také potvrdili prodeje modelů Kalina a Largus ve verzích Cross, tedy s přidaným oplášťováním kde jen to bylo možné. Lada navíc umožňuje přestrojení klasické Vesty na variantu Cross díky jednoduchém výměně lakovaných částí vozu za oplastované, což není nikterak nákladný ani technicky složitý úkon.

90_55bb656c5f744

Technika tohoto vozu se od klasické vesty bude lišit jen minimálně. Pohon vozu se postará benzínová šestnáctistovka, na jejímž vývoji se podílel i Renault. K dispozici by měly být tři výkonové verze tohoto motoru a to 64, 78 a 84 kW. Kdy přesně se oplastované verze dočkáme, není zatím jasné. Letos na podzim by měl dorazit sedan modelu Vesta, který bude vzápětí následovat hatchback. Verze kombi by měla dorazit na trh až na přelomu let 2016 a 2017 a buďto v této době, nebo ještě později by se měla objevit i varianta Cross.

91_55bb656c7f31a

O podobě tohoto nového vozu se hodně spekuluje a na ruských webech již kolují obrázky s možnou podobou. Zda se jedná se skutečnou podobu vozu však nyní nelze s určitostí říct. Krom tohoto modelu nyní Lada chystá i model XRAY, tedy SUV, které bude stát na stejné platformě co model Sandero Stepway od Dacie.