Toyota Hilux je jedním z vůbec nejodolnějších, sériově vyráběných automobilů na světě. Důkazem toho byla i tortura kterou jeden zástupce přežil v pořadu Top Gear. Moderátoři s ním zacházeli neskutečným způsobem, a i tak automobil odjel po svých. Kde vlastně je dnes?

Již před tímto testem se o Hiluxu mluvilo jako o voze, který přečká vše a někdy se používal dokonce pojem nezničitelný. Myšleno to však bylo tak, že je schopná vypořádat se s nástrahami všedního provozu a pokud vozu přeci jen dojde dech, je velmi snadné jej na koleni opravit. To se rozhodli prověřit i v pořadu Top Gear, jenže jejich stylem, který by byl pro jiné vozy naprosto smrtící.

Moderátoři May, Hammond, Clarkson se rozhodli že výdrž vozu prověří všemi možnými způsoby. První byl test ohněm, který zvládla Toyota celkem v klidu. Jenže Pátý díl třetí série byl doslova torturou tohoto nebohého vozu. Po ohni totiž přišlo na řadu utopení v moři. Jenže ani to se nepovedlo. Na řadu tak přišla fyzická síla a na automobil byla spuštěna nejdříve bourací koule, a poté velký obytný přívěs. Automobil však stále dýchal. Proto přišel čas na finální zkoušku, kdy byl vůz dopraven na střechu staré budovy a pod jejími koly pak byla tato budovy dynamitem stržena. Světe div se, i poté bylo možné motor Toyoty nahodit a dokonce byla schopna i sama pohybu.

To že toto všechno vůz přežil, mu vysloužilo velký obdiv, který se přetavil na česné místo v hangáru pořadu, odkud se natáčí. Automobil tak byl v každé sérii a každém dílu. Jenže se zcela novým konceptem pořadu a novými moderátory musely jít stranou i vzpomínky na staré časy a tak Hilux zmizel. Naštěstí nebyl zničen (což by stejně asi nešlo), ale dostal se do expozice Národního motoristického muzea v Southamptonu.

Tato expozice nese název World of Top Gear a čítá na 250 vozů, které jsme mohli v pořadu vidět. Můžete se tak pokochat nejrůznějšími šílenými vozy, které trojice moderátorů nejrůzněji upravovala a se kterými mezi sebou soutěžila. Návštěvu rozhodně doporučujeme.