Land Rover Defender byl vždy zástupce Roverů, které se nezalekly jakéhokoliv terénu, a sloužili svému pánu s maximální oddaností. V roce 2016 by měla přijít nová generace tohoto vozu, která se bude vyznačovat civilizovanějším projevem, avšak jízdní vlastnosti na své neúprosnosti slevovat nebudou.
Ohledně nového nástupce Defenderu se hodně spekulovalo. Z mnoha stran se ozývaly hlasy plné obav o to, zda bude Defender stále oním automobilem do každého prostředí a bude tak schopný svého majitele podržet v jakékoliv situaci. Tyto dohady a spekulace rázně utnul šéf marketingu, automobilky Jaguár Land Rover Phil Popham.

1

Ten totiž prozradil, že nový Defender bude doposud nejschopnějším vozem, který Land Rover vyprodukoval. To tedy naznačuje, že Defender nebude jen pouhým SUV s terénním vzhledem, ale že nadále bude drsným vozem do každé nepohody. Avšak aby vůz oslovit širší cílovou skupinu zákazníků, projede lehkým zkulturněním, které se projeví hlavně v interiéru, který bude o dost luxusnější, než u jeho předchůdce.
Podobu vozu si automobilka prozatím stále úzkostlivě střeží. Je však možné se domnívat, že křivky vozu budou vycházet z konceptů DC100 a DC100 Sport. Jisté je však to, že si automobil určitě zachová designové prvky odkazující na předešlé slavné modely. Tvary však budou o něco více aerodynamické.

5

O technice, která se bude ukrývat v útrobách vozu, zatím také mnoho nevíme. Defender zřejmě dostane hliníkovou karoserii, se speciální povrchovou úpravou pro co nejvyšší tuhost a odolnost. Co se týče motorů, automobil by měly pohánět čtyřválce, které později doplní i šestiválce. 4

Výroba aktuálního modelu bude ukončena v prosinci roku 2015 a rozlučkou by měla být speciální verze Defender SRV do divize Special Operations. Z toho důvodu se nový model začne vyrábět nejdříve v létě 2016 a tak bychom se měli příští rok dočkat alespoň konceptu naznačující jeho vzhled.