Premiéru dlouho očekávaného modelu od tuzemského výrobce automobilů Škoda již máme za sebou. Nová Fabia nevypadá věru zle a mnoho příznivců značky dále netrpělivě přešlapovalo při čekání na odhalení verze Combi, která je v našich luzích a hájích tolik oblíbená. Aby však byl v tuzemsku oblíbený, musí být také pohledný i po cenové stránce a i zde nová Fabia Combi boduje.

Všichni, kteří se rozhodovali mezi verzí hatchback či combi již váhat nemusí. Podle nejnovějších zveřejněných ceníků si za verzi s větším kufrem připlatíme pouze 10 000 korun. Zvětšený model sice neseženete ve verzi s motorem 1.0 MPI s výkonem 44 kW, avšak v porovnání s adekvátně, motorově vybavenou verzí hatchbacku se dočkáme jen takto mírného cenového navýšení. Jedná se historický o nejnižší cenový rozdíl mezi oběma verzemi.

1

Základní Škoda Fabia Combi v sobě nese tříválec o výkonu 55 kW, zbytek nabídky je shodný s hatchbackem. K dispozici tedy jsou dvě verze dvanáctistovky TSI a čtrnáctistovky TDI s výkonu 66 a 77 kW. Slabší ze vznětových tříválců lze kombinovat s převodovkou DSG.

3

V rámci výbavového stupně Active se můžete těšit na šest airbagů, multikolizní brzdu, stabilizační systém, centrální zamykání, nebo elektronický uzávěr diferenciálu XDS. Samozřejmostí je také zavazadlový prostor o základním objemu 530 litrů.

4

Nabídka výbavových prvků zůstala taktéž totožná s hatchbackem, a to samé platí i do linií Ambition a Style. K těm lze navíc dokoupit další packety jako například PLUS, Multimedia PLUS, Advance, Light a Dynamic, na která se vztahují cenová zvýhodnění až 41 000 korun. Pro své zákazníky si navíc Škoda připravila balíček Mobility Plus za pouhých 990 korun, který prodlouží záruku vozu na pět let, nebo na 100 000 naježděných kilometrů a přidá více asistenčních služeb.