Autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem se kvapem blíží a my jsme si nedávno představili tři velice očekávané novinky, které zde budou mít svou premiéru. Ovšem tři vozy nejsou zdaleka vším, na co se celý automobilový svět těší. Pojďme se tedy podívat, co dalšího na náš čeká.
Mezi žhavými novinkami figuruje také novinka od automobilky Jaguár, o kterém jste do nás již, mnohokrát slyšeli. Svou malou premiéru si odbyl již na cyklistickém závodu Tour de France, ale až nyní se představí přímo divákům. Řeč je o modelu F-Pace, který automobilka nazývá sportovním crossoverem. Automobilka se snaží o vozu prozradit co možná nejméně informací. Prozatím ukázala jedinou fotografii a nezveřejnila ani nabídku agregátů. Proto se na tento vůz opravdu těšíme, už jen proto, že do budoucna je plánována i nabídka čistě elektrické verze.

08_55f034d5079ff

Další z velkých novinek je nová Sportage od Kii. Tento model patří u nás k velice oblíbeným cenově dostupným SUV, a proto není divu, že i český zákazník je na tuto novinku velice natěšen. Čtvrtá generace vstoupí na trh již v prvním čtvrtletí roku 2016. Novinka sází na značně přepracovaný vzhled vozu a modernější interiér. K dispozici bude také sportovně laděná verze GT-Line

07_55f034cc8b6f2

Porsche 911 představí ve Frankfurtu zcela modernizovanou verzi automobilu, kterou představilo již před čtyřmi lety. Zatímco vzhled vozu zůstává téměř beze změn, ostatně jak jsme už u Porsche zvyklý, v prostoru pod kapotou se odehrály změny velké.  Nová verze bude disponovat plochým turbomotorem o objemu tří litrů s šestiválci, které bude podporovat twin-turbo. Tato pohonná jednotka poskytne výkon 272 kW a posílená Carrera S dokonce 309 kW. Porsche zvládlo snížení spotřeby paliva a tak se nyní vejde do emisních norem.

04_55f034ba08c2a

Novinek je ovšem stále ještě dost a dost, tak zůstaňte naladěni.