Klasičtí výrobci vyrábějí své vozy v továrnách, ovšem Tesla své automobily své komponenty vyrábějí v Gigafatory, tedy v Gigatovárnách. V příštích letech se očekává, že Tesla bude investovat do výstavby nových Gigafactory, které by ráda rozmístila kompletně po celém světě. Elon Musk nyní plánuje čtyři nové továrny a jak se zdá ve hře na výstavbu je i Česka Republika.

Tyto továrny se budou zaměřovat na výrobu Li-Ion akumulátorů do elektrických automobilů. Původně bylo plánováno, že továrny na jejich výrobu budou rozeseté po celém světě, ovšem na konferenci TED bylo nyní oznámeno, že první výstavby začnou na strategicky nejdůležitějších místech, tedy tam, kde budou moci přímo zasáhnout do evropského a asijského trhu. Elon Musk navíc upřesnil, že do výstavby půjdou dvě až čtyři továrny, ovšem s větší pravděpodobností bude realizována druhé varianta.

Jaké lokality budou mít tu čest, a stanou se hostiteli pro tak velký podnik zatím Musk nechtěl prozradit. Prozradil však jen, že jejich rozmístění bude záviset na potřebách trhu. A právě tato indicie napovídá, že by se mohlo jednat o území v Evropě a Asii. No a hádejte, kde jsou největší naleziště lithia v Evropě? Ano správě! V České Republice!

Tvrzení jsou to sice hezká, ovšem za tu dobu jsme si zvykly brát s určitým odstupem. Plány společnosti jsou vždy velkolepé a omračující, ovšem jejich realizace se stává o něco problematičtější. Momentálně nemá společnost dokončenou ani první z velkých továren, a dokonce je stále ve ztrátě. Navíc investice do takového druhu výrobního centra si vyžádají miliardy a tak ani poté co bude prozrazeno místo výstavby nebude vůbec nic jisté.

Tip: Podívejte se na náš magazín pro ženy a dívky.