Seat se v rámci příslušenství pro své automobily rozhodl nabídnout řidičům výbavový balíček, který provoní vůz čerstvou kávou.

Káva v Seatu

Seat se ve spolupráci s Handpresso, rozhodl do své výbavy zahrnout sadu na přípravu kávy. V ní nalezneme kávovar a dvojici šálků, ve velice praktickém balení. Automobilka samozřejmě není první, kdo něco takového začal svým zákazníkům nabízet, je ovšem první, kdo zároveň přináší i statistiku, která se vztahuje k pití kávy v automobilu. Ta se sice vztahuje jen na britské řidiče, ale lze předpokládat, že mezi nimi a ostatními evropskými řidiči zas takový rozdíl není.

Zajímavé statistiky

Seat uvádí, že za volantem pijí kávu dva z pěti britských řidičů a dodává, že pokud je káva připravována přímo ve voze, může ušetřit až 54 tisíc ročně. Provoz kávovar navíc vychází na 12 korun ročně, je šetrný k životnímu prostředí v souvislosti s používáním jednorázových papírových či plastových kelímků. Těch je dle statistik ve Velké Británii 2,5 miliardy ročně. Díky dvojici šálků, které jsou ke kávovaru dodávány, nemusí řidiči používat jednorázové kelímky vůbec.

Seat nyní nabízí tento kávovar pro všechny své automobily. Přístroj je napájen z 12V zásuvky a je navržen tak, aby se jednoduše usadil do držáku nápojů mezi předními sedadly. Během tří minut je schopen uvařit 50 ml klasického espressa. Na českém trhu bude nabízen v rámci příslušenství značky Seat za 6 127 korun či přímo společnosti Hanpresso.