S velikou slávou se začalo v česku prodávat Nové Clio teprve před chvíli a už víme podrobné detaily o sportovní verzi RS. Na svezení si však počkáme až do dubna, to je termín, kdy se sportovní modifikace začne prodávat v česku. Zatím je známá pouze základní francouzská cena – 24 990 eur, v přepočtu vychází na cca 625 000 korun. Cenová politika českého zastoupení by mohla stlačit cenu ještě výrazněji níž.

Motor – konec atmosféry, přivítejme turbo

Pro některé toto bude jisté zklamání, protože Clio RS minulé generace vynikalo zejména svým nerozbitným atmosférickým motorem o velikém výkonu. Z výrobních linek ale nová generace bude sjíždět pouze s benzínovou jednašestkou nadopovanou turbem.

Výkon bude na chlup stejný jako v předešlém Clio RS. Konkrétně 200 koní (147kW), točivý moment však vzrostl o 25 newtonmetrů na 240Nm. Převod síly na kola přední nápravy bude zajišťovat šestipňová automatická převodovka. K dispozici jsou však pádla pod volantem Kombinovaná spotřeba je též zajímavá, činí totiž pouhých 6.3l/100km, ovšem koho zajímá v tomto sporťáku spotřeba ;) Nás rozhodně ne :) Co nás zajímá nejvíce je maximální rychlost a hodnota zrychlení, tyto hodnoty ovšem Renault ještě nezveřejnil. Do dubna tedy budeme muset počkat, pak se k vám vrátíme se všemi detaily.