Minulý týden se na internet dostaly fotografie připravovaného vozu Mercedes-Benz CLA pro modelový rok 2014. Jednou z nich, která přitahovala pozornost nejvíce, ukazovala interiér tohoto nového sedanu s neonově žlutými prošívanými sedačkami. Jak se později ukázalo, fotografie tohoto interiéru ukazovala interiér nové limitované edice tohoto modelu, zvaný Edition 1, o kterém Mercedes-Benz právě zveřejnil nové informace.

Jak už je to u této německé značky luxusních automobilů zvykem, tato limitovaná edice bude dostupná pouze první rok od uvedení na trh. Co je ovšem dobrá zpráva, bude k mání k jakékoliv motorové verzi tohoto vozu – klidně i s nejslabší verzí CLA 180.

Co tato verze zákazníkům vlastně nabídne? Zvenku uchvátíte okolí úžasným paketem AMG a velkými 18“ koly v lesklé černé barvě, skrze která prosvítají vrtané kotouče předních brzd. Boční linky vozu lemují lesklá černá okna a v zadní části pak nalezneme efektní – a snad i funkční – difuzor.

V interiéru je pak hlavním znakem protkávajícím Edition 1 interiér zvaný NEON ART. Jde především o již zmíněná luxusní sportovní sedadla prošívaná kontrastní neonovou žlutou barvou. Dále se můžete těšit na nový sportovní volant, který je – jak už tomu ve sportovních vozech bývá zvykem – zploštěný v jeho spodní části a potažený kůží. Tou je potažena také palubní přístrojová deska a řadicí páka. Tím to však ještě nekončí. Pro umocnění dojmu, že sedíte v opravdu sportovně laděném voze, jsou prahy vyrobeny z velmi efektně použitého hliníku, pedály z nerezu a stropní panel v barvě temné noci.

A kolik vlastně za takového miláčka zaplatíte? Příplatek za výbavu Edition 1 bude 165 000 Kč, což nám přijde jako velmi rozumná částka, vezmeme-li v úvahu veškerou výbavu, kterou za tento obnos dostanete. Samotný vůz vás pak přijde na nejméně 713 900 Kč za nejlevnější verzi CLA 180.