BMW již před časem oznámilo, že na autosalonu Concours d’Elegance přestaví svůj zbrusu nový koncept s označením M4. Aby případné fanoušky a zájemce vidět tento vůz na vlastní oči automobilka ještě více navnadila, zveřejnila několik fotografií.

Již při prvním pohledu každého napadne, že BMW zkrátka umí. Divize M byla totiž vždy jedinečná, a to se opět potvrdilo. A to velmi výrazně.

Základem designu je především mohutný nárazník a celá řada velmi elegantních tvarů, díky kterým vypadá auto skutečně velmi luxusně a elegantně. Vše doplňují velmi mohutné blatníky a difuzor na zadním nárazníku vozu.

To hlavní se však skrývá schované pod kapotou. Tam najdeme zážehový šestiválec S55, který se pyšní výkonem 335 kW. Maximální výkony jsou podpořeny i velmi nízkou hmotní vozu, které bylo dosaženo především karbonovými částmi. S tím souvisí i absence systému XDrive, který rozhodně nepatří mezi nejlehčí prvky které má BMW pro své vozy k dispozici. Poháněna tak bude pouze zadní náprava.

Pokud tedy budete mít cestu na Pebble Beach, rozhodně si tuto novinku běžte okouknout na vlastní oči. Bude rozhodně stát za to.