Alfa Romeo prohlásila, že s novým luxusním sedanem Gulia začíná zcela nová etapa její výrobní historie. A aby toto tvrzení co nejvíce potvrdila, vytasila se na tomto voze se zcela novým znakem společnosti.
Možná jste se někdy zamýšlely nad tím, co vlastně znaky jednotlivých vozů znamenají. Například u Volkswagenu je to vcelku jasné, ale co proboha znamená had a červený kříž ve znaku Alfy Romeo? Odpoveď je jednoduchá. Jedná se v podstatě o kruh, který je rozdělený na dvě části. Tu první tvoří červený kříž na bílém pozadí. Tento kříž byl a stále je symbolem milánského vojska a právě Miláno je místem, odkud Alfa Romeo pochází.

alfa-romeo-logo-1445

O něco, více zajímavější je ovšem druhá část znaku, ve které se nachází tzv. Biscione. Biscione je italský výraz pro užovku obojkovou, nebo také zmiji. V případě znaku Alfy se jedná o heraldického hada, který je charakteristický pro severní Itálii, kde se tento symbol, tedy had, nejčastěji zobrazuje v modrozlaté kombinaci a požírající maurské dítě.  Opravdu je to tak, panáček ve znaku s rozhozenýma rukama je skutečně panáček, tedy malé dítě, které zaplouvá do nenasytného hada.

alfa_logo_set-history

Právě tento znak nyní Alfa trochu zmodernizovala a zjednodušila a to vskutku dost výrazně. V první řadě zmizelo zlaté lemování, které bylo nahrazeno barvou stříbrnou.  Dále bylo odstraněno rozdělení znaku na dvě půlky a oba obrazy mají nyní stejný podklad. Na pravé půlce pak had dostal o něco menší korunu a dítě, které pojídá, již není červené, ale stříbrné. Změněn byl také font písmen. Celkově působí logo moderněji a více přehledně. Na druhou stranu však ztrácí něco ze své heraldičnosti.

AlfaGiuliaAutoBildMotorForecast090812

Změny log u automobilek jsou pomerně časté. Bohužel však většinou vedou k vetší strohosti celého obrazu i písma. A to je podle nás trochu škoda.

620_55912930406b4