Již příští pondělí se budeme moci podívat na vůz, jehož příchod očekává spousty a spousty spokojených zájemců jeho předchozích verzí. Řeč je o vozu Renault Laguna, který se ovšam Laguna již jmenovat nebude. Nově se budou zákazníci vozit ve vozech jménem Talisman.
Automobilka Renault plánuje na letošní rok celkem pět velkých premiér svých novinek. Patří mezi ně i zcela nový Espace a také Renault Kadjar, okolo kterého bude v několika dalších měsících opravdu velký humbuk, svou premiéru za sebou.  Několik informací proniklo také o novém modelu Renault Duster Oroch, který bude vycházet z rumunského Dusteru, ale bude určen především pro asijský trh.

renault-talisman-1

Nejočekávanější novinkou je však nástupce modelu Laguna. Ta se nám představí již 6. července. Neočekávejte však novou Lagunu. Vůz totiž bude mít zcela nové jméno, které bude znít Talisman. V jednání byl i název Atlantis, ovšem z tohoto návrhu nakonec bylo opuštěno a Talisman zvítězil. Jméno Atlantis se však již v nabídce Renaultu jednou objevilo, tento vůz však byl určen jen pro čínský trh. A stejný název nesl i luxusní koncept dvoudvéřového kupé, které pod svou kapotou ukrývalo masivní osmiválec o objemu 4,5 litru.

http://www.autogaleria.hu -

Mnoho detailů o tomto novém vozu nevíme. Jisté je však to, že se nebude jednat o žádnou divočinu. Design se však bude přibližovat novým modelům Kadjar a Espace. Oficiální premiéra nového vozu by měla proběhnout na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Výroba by měla probíhat ve francouzském závodě Douai, a na silnicích by se měl objevit koncem letošního roku.

talisman-388x219

Víme že týden je opravdu dlouhá doba, přinášíme vám alespoň video, které by vám mělo vůz o něco více přiblížit a navnadit vás. Vůz se zde prezentuje jako ideální volba pro všechny milovníky přírody a soukromé aviatiky.

https://youtu.be/s08xBianA4k