I takto nějak by se dal nazvat nový projekt výrobce automobilů Posrche. Ten totiž chystá automobil, který se bude nápadně podobat exklusivní Panameře, což zapříčinilo i to, že mu momentálně nikdo neřekne jinak než Pajun, tedy Panamera Junior.

Vývoj tohoto modelu začal již před 4 lety a v poslední době to s ním vypadalo všelijak. Nyní však Porsche vydalo zprávu o tom, že Pajun bude, a bude představovat zástupce kompletního elektromobilu. Nedočkáme se tak žádných konvenčních zážehových a vznětových šestiválců, ale pouze ekologického elektřinou poháněného agregátu.

popatu21_506359086a6fc

Automobil tak bude představovat konkurenci pouze Modelu S od Tesly. Tyto spekulace se objevily již dříve, ale automobilka je prozatím rezolutně odmítala s tím, že dokud nebude vyřešen problém s krátkým dojezdem těchto automobilů a dlouhá doba pro nutnost nabíjení, žádné takové auto neopustí výrobní haly společnost.

popatu31_5063590889af5

Proč se tedy rozhodla své tvrzení pozměnit, můžeme jen odhadovat. Spíše než proto, že se jí podařilo ony dvě achillovy paty elektromobilů eliminovat, je to z toho důvodu, že segment vozů vyšší střední třídy je už tak přeplněn, že by vůz nepřinášel očekávané zisky. Kdežto segment s elektromobily je prozatím téměř liduprázdný, a tak se chce Porsche chopit své šance.

popatu82_50635908ed4ab

Tématem diskuzí je také podoba vozu. Ve hře jsou dvě verze. A to fastback, ve stylu Panamety 970, nebo sportovního kombíku ala Panamera Sport Turismo. Jaká verze se nakonec uchytí, ukáže jen čas a ten nenastane dříve jak v roce 2019, na který je ohlášeno představení. A vzhledem k tomu, že původně mělo odkrytí nastat již v roce 2016, dříve to asi nebude. Náladu by nám však mohla zvednout chystaná čistě elektrická Panamera, pokud tedy přijde, protože jak to tak vypadá, u Porsche není nikdy nic jisté.

popatu02_5063590835fe1