Jak jsme vám slíbili, tak se také stalo. Včera večer proběhlo slavností odhalení nové Škody Superb třetí generace, která se stane skvostem tuzemských silnic a bude představovat vlajkovou loď mladoboleslavské Škodovky.

Škoda učinila z odhalení Superbu opravdu velký moment, ke kterému byli přizvání novináři z celého světa a nechyběly ani české celebrity. Všichni si pak mohli dlouhé hodiny vychutnat první momenty strávené ve společnosti tohoto luxusního automobilu.

sksu300_54e359577779a

Vzhled vozu nám byl naznačován již několik týdnů dopředu. Až nyní se však můžeme pokochat kompletní podobou vozu, která je opravdu skvostná. Co se exteriéru týče, automobil je plný lomených hran, prolisů a detailů, které z něj činí ojedinělý vůz. Na první pohled nejvíce zaujmou přední lomené světlomety, které v kombinaci s přední maskou chladiče vytvářejí seriózní i dravý dojem. Další designově velmi dobře zvládnutou částí vozu jsou zadní lampy, které připomínají zadní lampy VW Passat.

sksu100_54e359568fe2c
sksu500_54e359592d81e

Co se interiéru vozu týče, některé možná lehce zklame. Do velké míry totiž přesně kopíruje interiér nové Oktávie. S ohledem na třídu vozu však nabídne veškeré materiály v interiéru použité v té nejvyšší kvalitě. Chybět tak nebude prvotřídní kůže, měkčené plasty atd. Potěší také doslova nálož multimediálních technologií, které automobil nabízí. Automobil umí vytvářet wi-fi hotspot, pro připojení externích zařízení k rychlému mobilním u internetu 4G LTE. Použit je systém SmartGate, který odesílá informce o vozidle do mobilního telefonu a osádka na zadních sedadlech bude moci ovládat navigační systém Columbus, pomocí tabletu.

sksu400_54e35958d3c3c

V automobilu je ukryto také celkem 28 simplyclever řešení, které vám zpříjemňují cestování ve voze. Patří k ním například konektor USB a zásuvka 230 V pro cestující vzadu, uchycení dvojice tabletů v zadní loketní opěrce či speciální držáky na PET lahve, díky kterým budete moci lahev otevřít jednou rukou a mnoho dalšího.