Nabídka motorů u vozu Opel Zafira Tourer se opět rozšířila, a Opel tak zařadil pod kapotu také čtyřválec 1.6 SIDI Turbo, který je aktuálně ze všech dostupných motorů tím nejvýkonnějším, jelikož nabídne velmi slušný výkon 200 koní. Jedná se o zcela novou generaci motorů, která tak konečně dostala i přímé vstřikování paliva.

Opel Zafira Tourer

Díky tomuto motoru získala automobilka Opel hned jedno prvenství v kategorii MPV, a to takové, že právě tento vůz osazený výše uvedeným motorem je tím nejvýkonnějším vozem na trhu kompaktních MPV.

Všichni majitelé se tak mohou těšit na zajímavé zrychlení, které z nuly na 100 kilometrů v hodině činí 8,9 sekundy, a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 225 kilometrů za hodinu. Zároveň vůz “nešežere” vaší peněženku. Udávaná spotřeba, činit 7 litrů paliva na 100 ujetých kilometrů. Všichni zájemci o tento vůz ho již mohou objednávat i v ČR, a to za částku 529 900 Kč, Nutno podotknout, že se jedná o základní verzi, a vrcholový stupeň výbavy je dražší o dalších 70 000 Kč. Přesto je však o co stát, jelikož rychlé Zafiry mají na našem trhu svou několikaletou tradici a jsou tak velmi oblíbené.