Každý ve svém životě jistě viděl alespoň jeden díl slavného seriálu Kobra 11, ve kterém se Semir Gerchán, se svým parťákem, prohání po německých dálnicích a za pomocí motoru a zbraně kážou zákon. Celý koncept je samozřejmě fikce a žádné z oddělení německá policie nemá ve výbavě ani Porsche 911, které jsme v seriálu mohli vidět.

Avšak s fantazií všech příznivců německé policie, akčních seriálů a motorismu celkově, si pohrála společnost Brabus, která si vzala do parády automobil Mercedes CLS a vytvořila z něj Brabus Rocket 800, který následně oděla do barev a vybavení právě německé policie. Tím vytvořila pomyslně nejrychlejší automobil světa, který by sloužil policejnímu sboru a trumfl by tak i úžasný vozový park dubajských policistů, kteří ve službě aktivně využívají Lamborghini, Aston Martin či Ferrari.

2
Samotný Brabus Rocket 800 je poháněn mocným dvanáctiválcem do V o objemu 6,3 l s dvojicí turbodmychadel o výkonu 537 kW a točivým momentem 1 320 Nm. Z nuly na sto dokáže zrychlit pod 4 sekundy a maximální rychlost má elektronicky omezenou na 350 km/h, avšak při testech dokázal pokořit hranici i 366 km/h. Oproti klasické verzi Mercedesu je Rocket osazen novým předním spoilerem, zadním přítlačným křídlem a difuzorem. Má rozšířené boky o 40mm a je osazen mocnými devatenáctipalcovými koly. Upravený byl také podvozek a brzdy.

3
Samotný automobil bohužel nehlídá žádnou z německých dálnic, slouží však jako tvář kampaně německého sekretariátu přepravy Tune it Safe!, která varuje a nabádá veškeré německé příznivce tuningu k bezpečnému užívání tuningových doplňků k jejich automobilům. Tedy aby svým konáním neohrožovali jak sebe, tak i své okolí. Ale už jen ta představa, že by vás takovéto monstrum chránilo před silničními piráty je báječná. Nemyslíte?

4