Naši čtyřnozí miláčci zkrátka někdy musí vycestovat s námi. V ten moment však nastává problém, kam psa umístit.
Nejčastějším řešením tohoto problému je umístění na zadní sedadlo. Zde pes chvíli sedí, chvíli leží, otravuje nás a po chvíli se začne sám bavit. Jeho zábava spočívá v okusování všeho, na co přijde a není nic lepšího, než pěkně měkoučké čalounění našich sedaček. Za takovéto převážení psa na zadních sedačkách na volno nám hrozí od policie pěkná pokuta. Takže je lepší řešit tuto problematiku jinak.

Mezi nejlepší způsoby je přeprava v kufru vozidla, tedy samozřejmě pokud nemáme vůz typu sedan. V kufru má pes dostatek prostoru a jízda v něm je pro něj nejpohodlnější. Pokud však vlastníte velkého hafana, je zapotřebí mít na paměti, že takovýto pes může vždy skočit na zadní sedadla. Je tedy dobře vybavit vůz mříží. Ta se pohybuje mezi 1 500 až 7 000 korun. Nejedná se však o kdoví jak estetickou záležitost s tím musíte počítat.

03_55a8d56f8480d

Pokud chcete psa opravdu převážet na zadním sedadle, je nutné opatřit mu speciální postroj, který se připevní přímo k pásu vozidla. Tím se zamezí, že v případě kolize dojde k ohrožení života jak samotného psa, tak i života lidských cestujících ve voze. Podle testu dokáže neupoutaný pes v případě nárazu velmi jednoduše své pány v autě i zabít.

01_55a8d56f415d0

Pokud také nechceme, aby pes interiér vozu ušpinil, je vhodné koupit speciální deku, kterou zahákneme za přední i zadní opěrky sedadel a tím vytvoříme jakousi vaničku, ve které si pejsek pohodlně hoví. Vždy je dobré mít pro něj připravenou i hračku, která bude bojovat s pejskovými zoubky míst vašich madel dveří a dalších prvků interiéru, které by jej mohly zajímat.

02_55a8d56f63c99

Mezi neobvyklé varianty patří i autosedačka pro psy. Ta je určena spíše malým plemenům a její cena dosahuje i 5 000 korun.