Ostré verze standardních modelových řad jednotlivých značek se u zákazníků těší opravdu velké oblibě. Důkazem toho může být osvědčená klasika u Škodovky ve formě Octavie RS, nebo modelů Polo GTI a Golf GTI od německého Volkswagenu. Zkrátka výkonné standardní vozy si lidé nechávají líbit. A tento fakt pochopila i společnost Kia, která v minulých letech představila hned několik vozů s nadstandardním výkonem označených zkratkou GT a to Kii Ceed a Kii ProCeed.

Pokud by Kia v tomto trendu nadále pokračovala, změny by se mohl dočkat například i model Sorento. S touto myšlenkou si pohrál i maďarský designér X-Tomi. Ten si na toto SUV řádně posvítil a vdechl mu nový a dravější život. Využil k tomu prvky z předchozích ostrých verzí automobilů od Kii. Díky tomu má návrh Kii Sorento GT agresivnější přední masku s čtveřicí diod po obou stranách masky chladiče, které jsou určeny pro denní svícení. Nechybí ani prahové nástavce a maska s emblémem GT. Samozřejmostí jsou také pořádně velká kola a snížený podvozek se sportovními vlastnostmi. Celou dravost pak podtrhuje rudá barva, která celému vozu propůjčuje nezaměnitelný vzhled.

Celý vůz je samozřejmě jen jakýmsi pohráváním s fantazií všech fanoušků. Samotná výroba takovéhoto modelu nebyla automobilkou zatím vůbec schválena, a jestli ke schválení dojde, se můžeme jen domnívat. Vůz by v takovéto kategorii totiž neměl ani žádného přímého konkurenta. Mnoho zákazníků by však tuto ostřejší verzi Kii zajisté uvítalo. Pokud by byl opravdu vůz uveden do výroby, byl by zřejmě osazen přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu alespoň 200 kW, popřípadě některý ze silnějších turbodieselů.

kiso20_540972e463d95

 
Podle našeho názoru není zostřování standardních modelů nikdy dost a velmi bychom uvítali, kdyby i česká Škodovka zkusila vytvořit alespoň koncept ostřejší verze například Rapidu Spaceback.