Američané si z bůh ví jakého důvodu, potrpí na pickupy. Je to zřejmě dáno tím, že se do nich lehce uskladní surfové prkno, košík pro rodinný piknik, nebo rovnou celý grill a skvěle se do něj vejde i ovce z farmy. Zkrátka pickupy v Americe válí a posledním trendem jsou městské pickupy, po kterých lidé ze zámoří doslova šílí.

Hyundai si je tohoto faktu vědom a již na autosalónu v Detroitu představil model Santa Cruz právě ve verzi pickupu, tedy malého crossoveru, který se stylizuje do podoby náklaďáku. Při premiéře nebylo vůbec jisté, zda jde jen o upoutání pozornosti na plochu patřící Hyundai, nebo zda se jedná o model, který půjde skutečně do výroby. Momentálně to však vypadá, že Hyundai to myslí s výrobou tohoto vozu skutečně vážně a Hyundai Santa Cruz pickup se bude vyrábět.

hysc10_55097a1fdecfe

Po kapotou tohoto “drobečka“ by měl šlapat dvoulitrový turbodiesel o výkonu 142 kW. Tento výkon bude přenášen na všechna čtyři kola, což Hyundai označuje zkratkou HTRACK. Spotřeba vozu by měla být okolo 7,5 litrů na 100 kilometrů.

hysc20_55097a200930f

Jedná se o poměrně přitažlivé auto, které si nikterak výrazně nehraje se svým designem, ale spíše dává na obdiv své svalstvo. V Detroitu se dočkalo opravdu mnoha pozitivních reakcí, což zřejmě zapůsobilo na společnost a ta se nenechala dlouho přemlouvat. Ředitel Hyundai sice prohlásil, že u výroby tohoto vozu se budou muset utkat s několika nepříjemnostmi, ale zároveň jedním dechem dodal, že se je jistě brzy podaří překonat.

hysc41_55097a207d675

My v Evropě s i však na tento vůz budeme muset nechat zajít chuť a spravit si jí alespoň novým Tucsonem, který se bude u nás i vyrábět. Zajímavé je, jak automobilka vyřeší výrobu nového pickupu, protože nová Santa Cruz těží právě z Tucsonu a exportovat díly z ČR do USA by bylo samozřejmě ekonomicky naprosto iracionální.

hysc82_55097a20d0a7d