Letošní facelift přinesl sjednocení přední masky podle trendů Renaultu, které jste poprvé mohli vidět na Novém Cliu. Omlazená verze se oproti předchozí prodává dřáž o více než 40 tisíc korun. Renault Fluence bojuje proti levným vozům nižší střední třídy a nyní kromě nízké cenovky má též lépe vypadající zevnějšek. Proč mluvíme o levné cenovce, když je značně dražší? Protože Renault vše komprenzuje výbavou zdarma v rámci akční nabídky „MNOHEM VÍCE“.

Fluence Expression – základ který neurazí náročnějšího řidiče

Za základní cenu 264 900 korun získáte vůz ve výbavě Expression s benzínovou šestnáctistovkou. Výbava zahrnuje mnoho klíčových komfortních a bezpečnostních prvků. Získáte tak například ESP s ASR, šest airbagů, tempomat, přední mlhovky, manuální klimatizaci, centrální zamykání, elektrické stahování oken a elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka. Dojem kazí pouze ocelová patnástipalcová kola, které je možno vyměnit za přijatelnou cenu 10 000 korun za šestnáctipalcové disky kol z lehké slitiny. Dieselovou variantu ve výbavě Expression pořídíte 309 900 korun.

Fluence Dynamique – bohatá výbava, zajímavá cena

Mnohem zajímavější nám připadá nabídka na výbavu Dynamique, která je dražší pouze o 20 000 korun a přináší šestnáctipalcové disky kol z lehké slitiny v základu. Navíc však dostanete kožený volant, LED denní svícení, hands-free karta Renault pro bezklíčkový vstup do vozu, dešťový + světelný senzor a dále se pak můžete nechat hýčkat dvouzónovou automatickou klimatizací s 3 výduchy pro zadní sedadla. To vše za cenu 284 900 korun v benzínové variantě, pro dieslovou variantu není zvýhodnění tak veliké a budete si muset připlatit více tj. 339 900 korun.

Delší záruka není nyní za příplatek, ale samozřejmost. Jupíííí :) Klasické 24 měsíční záruce je nyní konec, automaticky dostanete 60 měsíční. Avšak i to má svůj háček, kromě měsíčního omezení je též omezený maximální nájezd a to na 100 tisíc kilometrů.