Jak by asi vypadal vůz, kterého by se děsil každý řidič? Podle nás je to vůz, se kterým by musel jezdit velmi často do servisu a tam vydávat nemalé sumy za jeho opravu. Stejný názor na věc měla i britská pojišťovna Varranty Direct, která se ku příležitosti svátku Halloween, rozhodla ukázat automobil, který by si ocenění nejporuchovější zajisté vysloužil.

Pojišťovna si podle svých statistik vyhledala jednotlivé nejporuchovejší části vozů všech možných značek, a poté poskládala tyto součástku do podoby jednoho vozu. Výsledek se jmenuje Horrific 40ROR. Díky indexu poruchovosti vozidel se nám tak dostalo skvělého paskvilu, který je poskládán z vozu ne starších pěti let.

Motor tohoto morbidního vozidla pochází z BMW M5, u kterého statistiky dokládají, že jeden ze čtyř modelů potřebuje vyměnit agregát. Brzdový systém je zase vyjmut z Fiatu Multipla, kdy je čtvrtina všech těchto vozů sužována závadami brzd.

Podvozek na automobil dorazil z Německa od modelu Audi RS 6, kdy takřka 40% vozů tohoto modelu navštíví minimálně jednou ročně servis, kvůli potížím s nápravou nebo zavěšením. Další luxusní prvek dodal Mercedes-Benz R. Právě z něj nalezneme ve vozidle elektroniku, která se ve třech z deseti standardních kusů tohoto luxusního MPV jednou ročně porouchá.

Převodovku dodal Jeep Grand Cherokee, jehož 10% majitelů musí ročně řešit problémy na převodovém ústrojí. Díky statistikám této pojišťovny se také dozvídáme, že ročně potřebují dva z pěti vozů nějakou tu opravu, ať už menší či větší. Průměrná cena opravy pak činí 12 300 korun. Zajímavé je, že podobný výtvor společnost přivedla k životu již před třemi lety a asi v pěti případech pochází nejporuchovější součástky ze stejného modelu jako je tomu například u klimatizace se Seatu Alhambra.